Flexibilní obklady

O flexibilních obkladech
Flexibilní kamenné obklady jsou lehké ohebné obklady pro použití do interiéru i exteriéru. Obklady jsou vyrobeny z přírodních materiálu jako je drcený mramor a křemičitý písek. Je pro ně charakteristické, že jsou pružné, odolné, stálobarevné a paropropustné. Díky svým vlastnostem se hodí na všechny možné plochy, které mohou být jakkoliv tvarované (oblouk, roh, kout). Flexibilní obklady, co se týče použití, jsou vhodné pro fasády, sokly, ploty, zídky, komíny, obložení zděných krbu. Díky všestranému použití najdou uplatnění také v interiéru při dekoraci a oživení částí nebo celých stěn, dveří nebo oken. Jejich použití je vhodné jak v novostavbách, tak i u rekonstrukcí starších budov. Díky své nízké hmotnosti jsou vhodné i na zateplovací systémy, kde není třeba žádné speciální kotvení.
Technické parametry
Hmotnost obkladu: 4,5kg
Tloušťka obkladu: 2 - 4mm (rozdílná tloušťka dodá obkladu přírodní vzhled)
Teplota pro lepení obkladu: +15 až + 30°C
Teplotní odolnost obkladu po nalepení: -25 až + 60°C
Vodotěsnost: max 0,1 l*m²
Prostup vodních par: min 0,6l m²/24hod
Rozměry a tvary obkladů
Flexibilní obklady skýtají opravdu širokou škálu tvarů a rozměrů.
Ozdobná cihla - pravidelný obdélníkový tvar s rozměry 243 x 73 mm spotřeba na 1m² = 52ks
Bouraná cihla - obdélníkový tvar s oseknutými rohy s rozměry 243 x 73 mm spotřeba na 1m² = 52ks
Stará cihla - obdélníkový tvar s nepravidelnými rovinami i okraji s rozměry 243 x 73 mm spotřeba na 1m² = 52ks
Rohová cihla - pravidelný obdélníkový tvar s rozměry 363 x 73 mm spotřeba na 1m² = 32ks doplňkový tvar pro rohy ke všem typům cihel
Skála - nepravidelné větší tvary připomínající štípanou skálu spotřeba na 1m² = 19ks
Kámen - nepravidelné větší tvary připomínající štípaný kámen spotřeba na 1m² = 36ks
Haklík - obdélníky a čtverce různých rozměrů připomínající obklad spotřeba na 1m² = 14ks
Mini kámen - nepravidelné malé tvary připomínající štípaný kámen spotřeba na 1m² = 69ks
50 x 50 - čtverce připomínající soklový obklad s rozměry 480 x 470 mm spotřeba na 1m² = 4ks
Příprava podkladu a vhodné podklady
Podklad pro lepení flexibilního obkladu musí být pevný, čistý, soudržný, únosný, suchý, bez uvolňujících se částic, zbavený prachu, mastnoty, nečistot a solných výkvětu. Nevhodný podklad, nebo jeho části je nutné očistit nebo odstranit. Všechny podklady doporučujeme ošetřit penetrací, která podklad sjednotí a dodá stejnoměrnou savost. Vhodné podklady pro lepení flexibilních kamenných obkladů jsou všechny druhy vápenocementových a cementových omítek, sádrokarton, beton a jiné minerální podklady, všechny minerální, disperzní a silikátové omítky a všechny duhy zateplovacích systémů. Po vhodné úpravě lze lepit obklad i na dřevotřískové či dřevoštěpkové desky jako jsou např. OSB, DTD ...
Čištění
Čištění flexibilních obkladů je opravdu snadné. Obklad je zcela omyvatelný tzn. že lze použít čistou vodu, kartáč či nejjednodušší způsobem a to vysokotlakým čističem - wap.
Obrovskou výhodou flexibilních obkladů je ochranná fólie, která je nalepena na každém tvaru obkladu. Ochranná fólie má za úkol ochránit samotný obklad při spárování. To se provádí vlhkým štětečkem, kterým se zahladí (protáhne) vzniklá spára. Poté se ochranná páska strhne a výsledek je naprosto dokonalý - čistý a zaspárovaný obklad.
Zajímavé odkazy:
Montážní postup - jednoduchý návod jak postupovat při montáži
Inspirace flexibilních obkladů - zde naleznete ukázky z montáží a realizací fasád, soklů, krbů ...
Nakoupit flexibilní obklady můžete zde